اخذ گواهی تایید فنی برم افزار شبیه سازی دینامیک دریا PMO Dynamics از سوی شورای عالی انفورماتیک ایران

سازمان بنادر و دریانوردی گواهی تایید فنی نرم افزار شبیه‌ساز پارسی دینامیک دریا "PMODynamics" را از شورای عالی انفورماتیک کشور دریافت نمود.

معاون توسعه و تجهیز بنادر سازمان بنادر و دریانوردی از اخذ گواهی تایید فنی نرم‌افزار شبیه ساز پارسی دینامیک دریا "PMODynamics" از سوی شورای‌عالی انفورماتیک کشور خبر داد. وی ضمن بیان این خبر اظهار داشت پس از پیگیری های به عمل آمده و طی مراحل قانونی لازم از دبیرخانه شورایعالی انفورماتیک کشور ونیزبررسی های فنی نرم افزار توسط ایشان گواهی مربوطه صادر گردید.

علیرضا کبریایی افزود: سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع حاکمیتی امور دریا و سواحل و در راستای بومیسازی و کمک به رفع وابستگی مهندسین مشاور، متخصصین و دانش پژوهان مرتبط کشور به نرم‌افزارهای مشابه خارجی، نرم‌افزار مدل ایرانی PMODynamics را در قالب مطالعات پایش و شبیه سازی سواحل کشور، توسط گروهی از اساتید خبره داخلی تهیه نمود. توسعه این نرم‌افزار از سال 1385 آغاز و اولین بار در سال 1389 در افتتاحیه نهمین کنفرانس بین المللی ICOPMAS 2010 به عنوان یکی از دستاوردهای کشور در این حوزه، رسماً رونمایی و به جامعه مهندسی دریایی کشور معرفی گردیده وپس از طی مراحل آزمایشی اولیه، نسخ عمومی و حرفه‌ای نرم افزار از طریق پایگاه اختصاصی آن منتشر گردید.

همچنین سازمان بنادر و دریانوردی در راستای ترویج، ارزیابی ، کاربرد و توسعه نرم افزار اقدام به حمایت از پایان نامه های دانشجویی با موضوعات مرتبط با توسعه و بکارگیری این نرم افزار نموده است.

شایان ذکر است این نرم‌افزار دارای کاربردهای مختلف مهندسی سواحل از جمله شبیه‌سازی جریان‌های جزر و مدی، شبیه‌سازی جریان‌های ناشی از باد و کریولیس، جریان در اقیانوس‌ها، شبیه‌سازی جریان‌های ناشی از موج، شبیه‌سازی تولید و انتشار امواج در محیط‌های بزرگ و کوچک، شبیه‌سازی جریان رسوب ساحلی و مورفولوژی و همچنین آنالیز و استخراج پارامترهای جزر و مدی می‌باشد که توسعه و افزایش سایر مدولها نیز در دستور کار سازمان قرار دارد. علاقمندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نسخ عمومی و حرفه‌ای و همچنین دریافت خدمات پشتیبانی این نرم‌افزار به پایگاه اینترنتی http://pmodynamics.pmo.ir مراجعه نمایند.

 

مرجع: http://www.pmo.ir

تاريخ انتشار خبر:  08/08/1392