برگزاری کارگاه آموزشی«روش های تحلیل داده ها در فیزیک دریا»در پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی

کارگاه روش های تحلیل (آنالیز) داده ها در فیزیک دریا از 2 تا 6 آذر در محل پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، این کارگاه که به منظور تربیت نیروی متخصص در میان دانشجویان و محققان علوم دریایی برگزار می گردد، بر داده های فیزیک دریا برای کسب تجربه در جمع آوری داده ها و مشکلات عملی در پردازش و آنالیز آن ها تاکید دارد.

دکتر سیده محبوبه مولوی عربشاهی دبیر علمی این کارگاه در این باره اظهار داشت: کارگاه مذکور گستره ای از تکنیک های مفید آنالیز داده ها برای اقیانوس شناس ها است که در کتاب ها و ژورنال های مختلف از آن ها یاد شده است.

وی ضمن اشاره به این که روش های عددی، آنالیز سری زمانی و تکنیک های آماری با جزییات کامل در این کارگاه تحقیق خواهد شد، اضافه کرد آنالیز داده های جریان سنجی، موج، جزر و مد (تراز آب)، ویژگی های فیزیکی آب (CTD) و همچنین داده های باد از مهم ترین عناوین آموزشی در این کارگاه است.

علاقه مندان به حضور در این کارگاه آموزشی می توانند جهت دریافت فرم ثبت نام به وب سایت پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی مراجعه فرمایند.

 

مرجع: http://www.inio.ac.ir

تاريخ انتشار خبر:  21/08/1392